Zbliża się Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024 - StaszicowskiePress

Zbliża się Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024

Urząd Miasta Kielce zaprasza mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego do dołączenia do rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski 2024.

„Wystarczy od 1 do 30 czerwca pamiętać o włączeniu aplikacji „Aktywne Miasta” podczas każdej przejażdżki na rowerze. Tak zbieramy kilometry dla czerwono-żółtego teamu. Na najaktywniejszych czekać będą nagrody w konkursie „Kręcimy dla Kielc”, do którego zaprasza Urząd Miasta Kielce. Do zdobycia m.in. karty podarunkowe o różnej wartości na zakup sprzętu sportowego. Za nami trzy rozgrzewki w towarzystwie zawodników i zawodniczek: Industria Kielce, Korona Kielce, Suzuki Handball Kielce i AZS UJK Kielce.

Organizatorem imprezy jest Bydgoszcz. Kielce biorą udział w ogólnopolskiej zabawie w ramach projektu Aktywne Miasta po raz kolejny. W tym roku o najważniejsze trofeum powalczy ponad 100 miast.

Zachęcam wszystkie kielczanki i kielczan, żebyście Państwo potraktowali tę rywalizację jak doskonałą zabawę. To wydarzenie może być fajnym sposobem na integrację naszej kieleckiej drużyny. Jazda na rowerze to szybki i efektywny sposób przemieszczania się i fajny pomysł na aktywne spędzanie czasu. Spróbujcie w czerwcu dać szansę dwóm kółkom. Pamiętajcie, że liczy się każdy kilometr. Za największą liczbę na liczniku przyznamy nagrody indywidualne i grupowe

– zaprasza prezydentka Kielc Agata Wojda.

Nie musicie mieć swojego jednośladu. W czasie rywalizacji można korzystać z miejskich rowerów.

ROBIMY PIERWSZY KROK

I instalujemy darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która jest przeznaczona zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android jak i iOS. Z menu wybieramy „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” wskazujemy -Rowerowa Stolica Polski 2024.

Kolejny krok to wybór miasta, dla którego chcemy przez cały czerwiec kręcić kilometry. Oczywiście my polecamy KIELCE. Na koniec każdy może dołączyć do grupy, z którą się identyfikuje lub zaproponować własną i razem z przyjaciółmi, kolegami z pracy, koleżankami ze szkoły wziąć udział w rywalizacji.

Aplikacja działa na całym świecie, dlatego kilometry dla konkretnego miasta (pamiętajcie o Kielcach) można zdobywać gdziekolwiek jesteście.

PRZEKONUJEMY TYCH NIEPRZEKONANYCH

Dodatkową atrakcją zabawy jest konkurs „Kręcimy dla Kielc” z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów (Regulamin Konkursu). Zgłosić może się każdy, kto zdecyduje się zbierać kilometry w czerwono-żółtej drużynie, aktywnie i rodzinnie spędzać czas, chce poprawić swoją kondycję i przede wszystkim zdobyć nagrody dla siebie lub swojej grupy.

Zwycięska szkoła otrzyma 2 tys. zł, za zajęcie 2. miejsca – 1,5 tys. zł, za 3. miejsce – 1 tys. zł. Dodatkowo dla 3 najlepszych uczennic lub uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wykręcą największą liczbę kilometrów, przygotowano karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Nagrody za największą liczbę przejechanych kilometrów przewidziane są także dla najaktywniejszych kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek.

Do tegorocznej edycji konkursu wprowadzono odrębną kategorię GRUPA, którą mogą tworzyć osoby rywalizujące w tej kategorii pod egidą np. zakładu pracy, instytucji lub innego dowolnego zgrupowania. Dla tych, którzy połączą siły, też będą nagrody.”

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content