Wianki nad Zalewem Kieleckim: Powrót do Tradycji - StaszicowskiePress

Wianki nad Zalewem Kieleckim: Powrót do Tradycji

22 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00 odbędzie się kolejna edycja Wianków nad Zalewem Kieleckim. To wydarzenie, nawiązujące do swoich pierwotnych korzeni, będzie w całości organizowane oddolnie, tak jak miało to miejsce w 2019 roku, kiedy stało się największą imprezą plenerową w Kielcach.

Organizatorzy zapewniają namiot i ognisko, a uczestnicy są zachęcani do przyniesienia dobrego humoru oraz instrumentów muzycznych. Wspólne muzykowanie i radość będą kluczowymi elementami tego wieczoru.

Tradycja Wianków nad Zalewem Kieleckim, która rozpoczęła się w 1958 roku, została ożywiona w 2019 roku dzięki inicjatywie Tomka Nowaka z Przyjaznego Szydłówka OdNowa oraz Stowarzyszenia Przyjazne Kielce. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że ta odnowiona impreza na trwale wpisze się do kalendarza kieleckich wydarzeń kulturalnych, przynosząc mieszkańcom Kielc radość i wspólne chwile.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które łączy pokolenia i promuje wspólne spędzanie czasu w atmosferze radości i muzyki. Wianki nad Zalewem Kieleckim to doskonała okazja, by poczuć ducha wspólnoty i cieszyć się letnim wieczorem w wyjątkowym towarzystwie.

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content