VII Kielecki Fursuit Walk już w sobotę. - StaszicowskiePress

VII Kielecki Fursuit Walk już w sobotę.

VII Kielecki Fursuit Walk to wydarzenie zrzeszające sympatyków i członków subkultury antropomorficznych zwierząt (furry). Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 6 lipca, w godzinach 12:00-15:00.

Przemarsz, który obejmuje trasę o długości około 2 kilometrów, poprowadzi uczestników ulicami Kielc z postojami w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica i na Skwerze im. Ireny Sendlerowej. Organizatorzy przewidują udział około 300 osób, w większości spoza województwa świętokrzyskiego.

Głównym organizatorem wydarzenia jest grupa Świętokrzyskie Futra, która przygotowuje ten event dla społeczności futrzaków od samego początku. Współorganizatorem, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Stanisława Staszica.

Przebieralnia dla uczestników będzie znajdować się w Klubie Tapas na ul. Wesołej, który będzie zarówno punktem startowym, jak i metą przemarszu.

Zapraszamy wszystkich do udziału oraz do szukania futer podczas przemarszu! Więcej informacji na temat godzin rozpoczęcia przemarszu i otwarcia przebieralni podamy wkrótce. Do zobaczenia!

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content