Rozstrzygnięto trzecią edycję loterii podatkowej w Kielcach - StaszicowskiePress

Rozstrzygnięto trzecią edycję loterii podatkowej w Kielcach

We wtorek, 4 czerwca, odbyło się losowanie zwycięzców trzeciej edycji loterii podatkowej „Rozlicz PIT w Kielcach”. Inicjatywa ta, organizowana w stolicy województwa świętokrzyskiego, ma na celu zachęcenie osób mieszkających w mieście, ale niezameldowanych, do płacenia podatku PIT właśnie w Kielcach. Tegoroczna łączna wartość nagród wyniosła 30 tysięcy złotych.

Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc, zauważa, że z roku na rok wzrasta liczba uczestników loterii.
– W tym roku zgłosiło się do niej 3 tysiące osób, z czego 205 to osoby, które rozliczyły się pierwszy raz. W ubiegłym roku mieliśmy około 170 nowych podatników, a to pokazuje, że nie tylko zwiększa się liczba uczestników loterii, ale i przybywają nowi podatnicy – wyjaśnia rzecznik.

W tym roku zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych podatników ufundowano po pięć nagród w wysokości 2 tysięcy złotych każda. Nagroda główna wynosiła 10 tysięcy złotych.

Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, przypomina, że rozliczenie się w miejscu zamieszkania jest wyrazem dbania o wspólne finanse.
– Im więcej pieniędzy z podatków, tym więcej równych chodników, dróg, miejsc zielonych. To wszystko wpływa na funkcjonowanie miasta. 205 nowych podatników to dla mnie jeszcze nie jest satysfakcjonująca liczba, ponieważ liczyłem na więcej. Jednak małymi krokami możemy osiągnąć cel. Cieszy natomiast to, że z podatków tych 205 osób pokryliśmy koszty loterii i jeszcze w kasie miasta zostało sporo pieniędzy na inne potrzeby – dodaje dyrektor.

Firma zajmująca się obsługą loterii od 6 do 21 czerwca będzie kontaktować się ze zwycięzcami. W razie trudności w nawiązaniu kontaktu, przygotowano listę rezerwową, aby zapewnić, że wszystkie nagrody zostaną rozdysponowane.

Koszt organizacji tegorocznej edycji loterii podatkowej w Kielcach wyniósł ponad 60 tysięcy złotych.

fot. bank.pl

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content