Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej: Kielce Gotowe na 51. Edycję - StaszicowskiePress

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej: Kielce Gotowe na 51. Edycję

Już 11 lipca Kielce staną się centrum międzynarodowej kultury młodzieżowej, goszcząc ponad 450 uczestników z Polski i zagranicy podczas 51. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Wydarzenie, które potrwa do 20 lipca, zgromadzi także kadrę ponad 80 opiekunów, oferując warsztaty, koncerty i wielką galę finałową.

Młodzi Artyści z Całego Świata

Uczestnikami festiwalu będą dzieci i młodzież z różnych zakątków świata, w tym z USA i Ukrainy. Festiwal ma na celu nie tylko promowanie kultury, ale również integrację międzynarodową oraz rozwijanie talentów artystycznych.

Wieczorne Koncerty na Rynku

Codziennie wieczorem na kieleckim Rynku będą odbywać się koncerty, które stanowią jeden z najważniejszych punktów festiwalu. Młodzi artyści będą mieli okazję zaprezentować swoje talenty przed szeroką publicznością, tworząc niezapomnianą atmosferę wspólnego świętowania.

Gala Finałowa

Kulminacyjnym momentem festiwalu będzie gala finałowa, zaplanowana na 20 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia. W koncercie udział weźmie ponad 700 wykonawców, którzy zaprezentują efekty swojej pracy z warsztatów. Gala będzie podsumowaniem festiwalu oraz wielkim świętem młodzieńczej energii, talentu i międzynarodowej współpracy. Najważniejszym momentem będzie wręczenie złotych, srebrnych i brązowych festiwalowych Jodeł oraz występy nagrodzonych laureatów.

Program Festiwalu

  • 11 lipca, godz. 19:00 – Koncert inauguracyjny dla uczestników festiwalu (wydarzenie zamknięte)
  • 13 lipca, godz. 18:20/19:00 – Korowód i Koncert „Zakręceni na Kielce”
  • 14 lipca, godz. 19:00 – Koncert „Zakręceni na Kielce”
  • 15 lipca, godz. 19:00 – Konkurs Piosenki Harcerskiej
  • 16 lipca, godz. 19:00 – Koncert Polonijny
  • 17 lipca, godz. 19:00 – Koncert Warsztatowiczów Muzycznych
  • 20 lipca, godz. 19:00 – Amfiteatr Kadzielnia – Koncert Galowy Laureatów, wręczenie festiwalowych Jodeł i prezentacje uczestników

Na wszystkie koncerty organizowane w ramach Festiwalu Harcerskiego wstęp jest wolny.

Zaproszenie do Udziału

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Kielc oraz turystów do udziału w wydarzeniach festiwalowych. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć młodych artystów z różnych krajów, cieszyć się muzyką i wspólnie świętować międzynarodową kulturę.

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content