Łukasz Jabłoński poda się do dymisji z funkcji prezesa Korony Kielce - StaszicowskiePress

Łukasz Jabłoński poda się do dymisji z funkcji prezesa Korony Kielce

Prezes zarządu Korony Kielce, Łukasz Jabłoński, ogłosił swoją decyzję o rezygnacji z funkcji na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 28 maja. Formalnie do dymisji poda się w piątek, 7 czerwca.

– Bardzo często podejmuję decyzje, które są obarczone ryzykiem biznesowym. Wszystkie zgodne z prawem, ale mimo wszystko ryzykowne. Nie wyobrażam sobie pełnienia funkcji prezesa spółki bez całkowitego poparcia i zaufania właściciela. To nie jest w żaden sposób atak na prezydentkę Agatę Wojdę. Właściciel ma pełne prawo do wybrania zarządu, któremu będzie w pełni ufał i będzie się z nim w pełni zgadzał. Czuję, że tak by nie było i dlatego podjąłem taką decyzję – oświadczył Łukasz Jabłoński.

Przed konferencją prezes Korony Kielce skontaktował się telefonicznie z prezydentką Agatą Wojdą.

– Wzajemnie obiecaliśmy sobie merytorykę i byliśmy zgodni co do tego, że najważniejszy jest szeroko rozumiany interes Korony. Bardzo się cieszę, że przeprowadziłem tę krótką rozmowę, bo czuję się z tym dobrze, mam czyste sumienie. Mam nadzieję, że zapowiadany audyt również przeprowadzony zostanie z zachowaniem profesjonalizmu, że nikt nie będzie próbował zdyskredytować mojej działalności – dodał Jabłoński.

Prezes Korony Kielce przyznał również, że nie zdołał znaleźć wystarczającej liczby sponsorów, by klub uniezależnił się od wsparcia miasta.

– Poniosłem jedną porażkę, ale o niej już kilkukrotnie mówiłem. Nie potrafiłem znaleźć tylu sponsorów, żeby klub uniezależnił się od wsparcia miasta. Pytanie, czy w ogóle jest to osiągalne – stwierdził.

Łukasz Jabłoński zapewnił o pełnej współpracy z Agatą Wojdą i nowymi członkami zarządu.

– Nie chcę stąd uciekać i będę pierwszym, który będzie bił brawo nowemu prezesowi. Uważam, że jeżeli ten klub ma zrobić krok w przód, to każdy następny prezes musi być lepszy od poprzedniego – podkreślił.

Łukasz Jabłoński objął stanowisko prezesa Korony Kielce 1 lutego 2021 roku, jednak z klubem związany był już od 9 listopada 2020 roku, kiedy został prokurentem spółki. Wraz z nim z pracy zrezygnowała Daria Wollenberg, dyrektor marketingu i rzecznik prasowy klubu.

We wtorek, 28 maja, decyzję o rezygnacji z funkcji członka Rady Nadzorczej Korona S.A. podjął Sławomir Gierada. W Radzie nadal pozostają Wojciech Chłopek, Krzysztof Włodarczyk i Sylwia Służalec.

Zmiany na najwyższych szczeblach zarządu mogą przynieść nowe perspektywy dla klubu, który stoi przed wyzwaniem finansowej niezależności i dalszego rozwoju sportowego.

fot. rmf24.pl

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content