Bukowisko ’24: Wielkie Święto Bushcraftu i Survivalu już za tydzień. - StaszicowskiePress

Bukowisko ’24: Wielkie Święto Bushcraftu i Survivalu już za tydzień.

Czerwiec w tym roku zapowiada się wyjątkowo ekscytująco dla wszystkich miłośników bushcraftu i survivalu. Już od 14 do 16 czerwca w lasach w okolicach wsi Zawada, gmina Nowiny, odbędzie się Bukowisko ’24 – trzydniowe wydarzenie poświęcone życiu na łonie natury, sztuce przetrwania oraz związanym z nimi umiejętnościom i pasjom.

Otwarcie i Nocowanie w Lesie

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 14 czerwca, kiedy to uczestnicy będą mogli zanocować w lesie w ramach inicjatywy Lasów Państwowych #Zanocujwlesie. Jest to doskonała okazja, aby zanurzyć się w leśnym klimacie i poczuć magię nocnego biwakowania.

Sobota Pełna Atrakcji

Oficjalne rozpoczęcie Bukowiska ’24 nastąpi w sobotę 15 czerwca o godzinie 10:00. Tego dnia na uczestników czeka mnóstwo interesujących prelekcji, warsztatów i pokazów. Wśród zaproszonych gości znajdują się prawdziwi pasjonaci natury i eksperci w swoich dziedzinach.

Survival i Nawigacja z Heronimem Magrowiczem

Jednym z głównych punktów programu będzie spotkanie z Heronimem Magrowiczem, znanym instruktorem survivalu i bushcraftu. „Hiro” poprowadzi dwa bloki warsztatowe – o ogniu i nawigacji w terenie. To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się podstawowych umiejętności przetrwania od eksperta z ponad 35-letnim doświadczeniem.

Wilki i Ludzie: Spotkanie z Adamem Gełdonem

Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo opowie o sposobach minimalizacji konfliktów między ludźmi a wilkami. Jego wiedza i doświadczenie, które można regularnie podziwiać na kanale YouTube „Echa Leśne”, z pewnością wzbudzą zainteresowanie wszystkich miłośników przyrody.

Botaniczna Wędrówka z Marcinem Sceliną

Marcin Scelina, botanik z Nadleśnictwa Baligród, zaprasza na spacer botaniczny, podczas którego uczestnicy poznają jadalne i ciekawe rośliny występujące w okolicznych lasach. Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa około dwóch godzin.

Aktywność Fizyczna z Pauliną Rutkowską

Paulina Rutkowska, instruktorka fitness, poprowadzi zajęcia gimnastyczne o godzinie 10:00. Paulina, znana z mobilnych treningów caravaningowych, zaprasza wszystkich do wspólnych ćwiczeń, które dodadzą energii na cały dzień pełen aktywności.

Neolityczna Osada i Warsztaty

Mieszkańcy Osady Neolitycznej w Kopcu przeniosą uczestników w czasy młodszej epoki kamienia. Warsztaty garncarstwa, wytwarzania ozdób i kuchni sprzed 5000 lat to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć codziennego życia naszych przodków.

Kuchnia Leśna i Leśny Fastfood

Margoo i Rajek z Leśnej Kuchni, wspólnie z ekipą ROTAvirus, zapraszają na stoisko z Leśnym Fastfoodem. Oprócz tego, poprowadzą warsztaty na temat robienia przetworów z mięsa i warzyw. Smak samodzielnie przygotowanych słoiczków z pewnością zachwyci uczestników.

Warsztaty Zielarskie i Naturalne Leczenie

Julia Kwiatkowska, specjalistka od dzikich roślin jadalnych i leczniczych, poprowadzi warsztaty na temat wykorzystania dzikiej kuchni w leczeniu i poprawie zdrowia. Jej wiedza i pasja do naturalnych metod z pewnością zainteresują wszystkich dbających o zdrowie.

Wykład Michała Madeja

Michał Madej, współautor książki „Kiedy się Wali, Pali lub Tonie”, opowie o współpracy w czasie i po tragicznym zdarzeniu. Będzie również możliwość zdobycia dedykacji i autografów od autorów książki.

Niedziela: Sprzątanie i Podziękowania

Bukowisko ’24 zakończy się w niedzielę porządkami i czasem podziękowań. Organizatorzy liczą na wsparcie uczestników, aby wspólnie zadbać o pozostawienie lasu w nienaruszonym stanie.

Informacje Praktyczne

Bukowisko ’24 odbędzie się w oddziałach 101 i 102 leśnictwa Zawada, Nadleśnictwa Kielce. Lokalizacja wydarzenia jest dostępna tutaj. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wszystkie atrakcje Bukowiska ’24 są bezpłatne, a impreza odbywa się w formule non-profit. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w organizację i wsparcia wydarzenia swoimi pomysłami i pomocą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby spędzić weekend na łonie natury, zdobyć nową wiedzę i umiejętności oraz spotkać ludzi o podobnych pasjach. Do zobaczenia na Bukowisku ’24!

Organizatorzy

Organizacja Bukowiska ’24 to efekt współpracy wielu zaangażowanych osób i grup. Głównym organizatorem wydarzenia jest Sebastian Nowaczkiewicz, wspierany przez Michała Madeja i Stowarzyszenie Madejówka Bushcraft & Survival. Niezawodną pomoc zapewnia także Jay Jay i grupa ROTAvirus – Zarażaj Pasją Innych. Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Kielce oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

fot. Bukowisko

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Scroll to Top
Skip to content