Anna Krupka rozpoczęła kampanię do Parlamentu Europejskiego: „Będę ambasadorem Świętokrzyskiego” - StaszicowskiePress

Anna Krupka rozpoczęła kampanię do Parlamentu Europejskiego: „Będę ambasadorem Świętokrzyskiego”

W piątek, 24 maja, na Placu Literatów w Kielcach Anna Krupka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zainaugurowała swoją kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie przyciągnęło wielu polityków i działaczy PiS z regionu świętokrzyskiego, którzy wspierali kandydatkę, trzymając tabliczki z jej wizerunkiem i numerem 4, oznaczającym miejsce na liście wyborczej w okręgu obejmującym województwa świętokrzyskie i małopolskie.

Wśród obecnych na konferencji byli m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, starosta kielecki Tomasz Pleban oraz przewodniczący miejskich struktur PiS Marcin Stępniewski. Renata Janik zachwalała Annę Krupkę jako osobę bliską ludziom i oddaną sprawom regionu. Podkreśliła jej zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej w regionie oraz niezawodność w dotrzymywaniu obietnic.

Anna Krupka podczas swojego wystąpienia podkreśliła, że jej priorytetem będzie walka o sprawy województwa świętokrzyskiego w Parlamencie Europejskim, tak jak skutecznie robiła to w polskim Sejmie przez ostatnie dziewięć lat. Zaznaczyła, że głos regionu musi wyraźnie wybrzmiewać w Unii Europejskiej.

– Zapewniam, że nasz region będzie zawsze dla mnie priorytetem. Tak jak skutecznie walczyłam o sprawy województwa w sejmie przez ostatnie dziewięć lat, tak będę walczyć w Parlamencie Europejskim. Głos świętokrzyski musi wyraźnie wybrzmiewać w Unii Europejskiej – powiedziała Krupka.

Odnosząc się do słów poety Mikołaja Reja „Polacy nie gęsi, iż swój język mają”, Krupka podkreśliła potrzebę niezależności i suwerenności Polski. Wyraziła sprzeciw wobec polityki migracyjnej Unii Europejskiej, która według niej nie szanuje polskiej tradycji i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli. Zapewniła, że jej celem jest rozwój Polski poprzez inwestycje w takie projekty jak Centralny Port Komunikacyjny czy elektrownie atomowe.

– Nie chcemy, by na siłę ubogacano nas migrantami, którzy nie szanują naszej tradycji i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli. Chcemy Polski, która szybko się rozwija, a wyznacznikiem tego są inwestycje takie jak Centralny Port Komunikacyjny, elektrownie atomowe czy też polskie porty – mówiła.

Wśród postulatów Krupki znalazło się unieważnienie Zielonego Ładu, zatrzymanie Paktu Migracyjnego, powstrzymanie zmian w traktatach unijnych oraz obrona polskiej wsi i polskiego bezpieczeństwa.

Liderką listy PiS w okręgu nr 10 obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie jest była premier i obecna europoseł Beata Szydło. Na drugim miejscu startuje poseł Arkadiusz Mularczyk, a trzecie miejsce zajmuje europoseł Dominik Tarczyński. Anna Krupka jest na czwartym miejscu, a kolejne miejsca na liście zajmują Michał Wójcik, Wojciech Skruch, Urszula Rusecka, Jacek Włosowicz, Małgorzata Tlałka-Długosz oraz Marek Pęk.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

fot. radiokielce.pl

Sfinansowano ze środków @NarodowyInstytutWolności-CentrumRozwojuSpołeczeństwaObywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO @KomitetdosprawPożytkuPublicznego.

Scroll to Top
Skip to content