Agata Wojda w wyścigu o fotel prezydenta Kielc - StaszicowskiePress

Agata Wojda w wyścigu o fotel prezydenta Kielc

W sercu Kielc, gdzie historie i przyszłość splatają się w jedno, Agata Wojda, znana działaczka Koalicji Obywatelskiej, ogłosiła swoją kandydaturę na prezydenta miasta. Z wykształcenia i pasji samorządowiec, Wojda przekonuje, że jej życiorys jest żywym świadectwem zaangażowania i miłości do tego miejsca. “Jestem kielczanką, dziewczyną z KSM-u co oznacza, że znam i rozumiem potrzeby mieszkańców naszego miasta,” mówiła podczas swojego wystąpienia.

Zdeterminowana, by przekształcić Kielce w miasto nowoczesne, otwarte i tolerancyjne, Wojda podkreśla swoje korzenie samorządowe jako siłę napędową swojej kampanii. “Zaangażowanie w sprawy lokalne to nie tylko moja praca, ale i pasja. Walka o ochronę dworca autobusowego, miejskiego symbolu, ukazuje moje zaangażowanie w dziedzictwo kulturowe i komunikację publiczną,” wyjaśnia kandydatka.

Jej kandydatura spotkała się z szerokim poparciem wśród polityków Koalicji Obywatelskiej, w tym ministra do spraw polityki senioralnej, Marzeny Okła-Drewnowicz, która podkreślała, że Wojda symbolizuje szacunek i tolerancję, będące kluczowymi wartościami partii. Także poseł Artur Gierada zauważył, że determinacja i doświadczenie Wojdy czynią z niej idealną kandydatkę na to stanowisko.

Jednak Wojda stoi przed nie tylko wyzwaniem przekonania wyborców do swojej wizji, ale również zmierzenia się z krytyką za przynależność do Koalicji Obywatelskiej. “W ostatnich miesiącach to właśnie Koalicja dała ludziom nadzieję na zmianę. To ludzie odzyskali dla siebie Polskę,” przekonuje Wojda, podkreślając, że jej kampania będzie skupiona na prezentacji konkretnych pomysłów na rozwój miasta.

Wojda, z wykształcenia i doświadczenia doradczyni wojewody świętokrzyskiego i wieloletnia radna, jest drugim oficjalnym kandydatem na prezydenta Kielc. Jej start w wyborach podkreśla nie tylko jej osobiste zaangażowanie w sprawy miasta, ale i przekonanie, że samorząd to “dom” mieszkańców, na który mają realny wpływ. W obliczu wyborów samorządowych, Agata Wojda stoi jako symbol siły, determinacji i nadziei dla mieszkańców Kielc, gotowa na wyzwania, jakie przyniesie przyszłość.

fot. facebook.com/agatkawojda

Sfinansowano ze środków @NarodowyInstytutWolności-CentrumRozwojuSpołeczeństwaObywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO @KomitetdosprawPożytkuPublicznego.

Scroll to Top
Skip to content